Punkt skupu


SKUP ZIÓŁ

Teodorów 41
poniedziałek- sobota : 17.00 – 19.00
Tel. 515 248 760 , /25/ 632 43 78
www.ziolasiedleckie.pl
e-mail: ziolasiedleckie@gmail.com

AKTUALNIE SKUPUJEMY:
(październik)
Zapraszamy do zbiorów.Zapraszamy do przeglądania strony internetowej oraz do kontaktu telefonicznego w sprawie bieżących informacji dotyczących skupu surowca zielarskiego.

ZAPRASZAMY!

MAJOWA POKRZYWA NA ZDROWIE!Najbardziej cennym surowcem zielarskim jest młoda pokrzywa zbierana w maju. W medycynie naturalnej majową pokrzywę wykorzystuje się w kuracjach wzmacniających, czyszczących krew i zwiększających w niej ilość czerwonych ciałek. Jest także lekiem moczopędnym, podnoszącym odporność, mlekopędnym, leczącym zaburzenia miesiączkowania, krzywicę, nieżyty dróg oddechowych, poprawiającym wygląd włosów.
UWAGA!
Ziele tniemy na wysokości ostatniego liścia. Dostarczany do skupu surowiec nie może zawierać kwiatostanów, musi być wolny od zanieczyszczeń i chwastów. Zioło zbieramy w miejscach oddalonych od dróg publicznych, zabudowań.


KWIAT PODBIAŁU NA KASZEL Poszukując podbiału najlepiej wybrać się na podmokłe, gliniaste tereny - brzegi wód, rowy, wilgotne skraje lasów - to ulubione miejsca tej rośliny. Są to żółte kwiaty- pierwsze oznaki wiosny, wychodzące z ziemi bez liści. Dopiero po przekwitnięciu  pokazują się liście rośliny.
Jest to cenny surowiec zielarski przepędzający kaszel, a także wspaniały środek na gardło palacza.
Przepis na syrop z podbiału:
Do słoika warstwowo wkładamy podbiał ( w zależności jaka jest średnica słoika, tak aby przykryło dno) i każdą warstwę zasypujemy dość dużą ilością cukru pamiętając o tym, aby ją mocno przygniatać. Słoik mocno zakręcamy i albo wstawiamy w ciepłe, ale ciemne miejsce, albo szczelnie zakręcony zakopujemy płytko pod ziemią i odkopujemy po ok. 2 miesiącach. Cukier pełni tu m.in. rolę konserwantu, więc do okresu zimowego syrop powinien spokojnie wytrzymać!


KWIAT TARNINY NA SCHORZENIA UKŁADU MOCZOWEGO Tarnina to śliwa rosnąca na brzegach lasów w postaci krzewu. Wspaniały środek na układ moczowy, a także na biegunkę. Cennym  surowcem są także fioletowe owoce zbierane jesienią.


PODAGRYCZNIK – JADALNY CHWAST, UCIĄŻLIWY W OGRÓDKU
Podagrycznik ma działanie regenerujące organizm, odtruwające, moczopędne, przeciwreumatyczne, zwłaszcza przeciw podagrze – obniża podwyższone wartości kwasu moczowego we krwi i uśmierza ostrzegawczy ból tym powodowany.
UWAGA!
Ziele podagrycznika jest pomocne przy ukąszeniu owadów, wystarczy zrobić okład z rozgniecionego listka podagrycznika.